29. listopadu 2012 v 21:02
30. listopadu - pečení perníčků, sraz 16:30 na hasičské zbrojnici.

23.listopadu

21. listopadu 2012 v 20:44
V pátek 23. listopadu 2012 jedeme na bowling. Odjezd od hasičské zbrojnice v 16:30hod. Sportovní oblečení, obuv nejlépe s bílou podrážkou, menší obnos peněz na občerstvení. Návrat nejpozději do 19:30hod.

16. listopadu

13. listopadu 2012 v 20:20 Co se událo...
16. listopadu hasiči nebudou.
23. listopadu hasiči budou.
30. listopadu se budou péct perníčky.

Pohárové soutěže

2. listopadu 2012 v 16:00 Co se událo...
V období prázdnin a dovolených pořádají hasičské sbory pohárové soutěže. Tato sportovní klání se od sebe liší tím, že pořadatelé přidávají do soutěží netradiční disciplíny, aby neproběhl pouze požární útok, ale aby se družstvo nebo jednotlivci poprali se zajímavým úkolem, a tím se stává soutěž pro diváky zajímavější. Na začátku prázdnin jsme jeli s žáky na Provodov. V nelehkém terénu obsadilo družstvo 4. místo. Odpoledne soutěžili muži. Rozdělovač a oba útoky museli překonat okno a teprve pak pokračovali v požárním útoku. Na nerovném terénu a za deště se našim mužům dařilo a získali pohár za 1. místo.
Na další pohárové soutěže jezdilo pouze družstvo mužů. Kdo se byl podívat na soutěži v Ostratě, musí uznat, že se zde pořadatelé "vyřádili" a pro družstva připravili nelehký terén, který vyžadoval velmi dobrou kondičku. Naše družstvo obsadilo 8. místo, jelikož šla voda později, a to nestačilo na pohárové umístění.
Na noční soutěži v Kašavě opět pršelo, ale soutěžící družstva jela naplno. Naši muži ztratili cenné vteřiny při spojování savic a skončili na 11. místě. Ze Želechovic, kde útoky běžely do prudkého kopce se dařilo a družstvo si přivezlo pohár za 2. místo. Velmi zajímavá soutěž proběhla v Ludkovicích. Ve velmi pěkném sportovním areálu pořadatelé připravili soutěžícím několik překážek chvílemi i nebezpečných, ale všichni předvedli velmi pěkné výkony. Naši muži byli sedmí. Tak snad to bude příští rok lepší. Ještě v září si jeli naši muži zasoutěžit do Tučap, ale chybička u koše je opět připravila o vteřiny a tak skončili na 9. místě. Někdy se dařilo, jindy ne, ale ten, kdo sleduje hasičské soutěže, ví, že musí být sehrané družstvo sedmi lidí a nikdo nesmí udělat chybu a zaváhat, protože pak se ztrácejí vteřiny a někdy dělí družstvo v celkovém pořadí setiny sekundy. Na všech soutěžích se sbírají cenné zkušenosti a je vidět, co je potřeba zlepšovat.
Družstvo mužů reprezentovalo náš sbor na soutěži O pohár hejtmana Zlínského kraje. Dosáhli velmi pěkného umístění - 3. v okrese a 13. v kraji.
Ani letos jsme nevynechali Pohárovou soutěž na Březové nad 35 let. Letos nás zaskočilo velmi chladné počasí. Nikomu to neubralo na dobré náladě a s chutí jsme se postili do sportovního klání. Jelo se na dva útoky. Ženy trochu potrápila voda v sacím vedení, ale přesto obsadily 3. místo. Muži při druhém pokusu "zabrali" a to je vyneslo na velmi pěkné 2. místo. Na závěr vyšlo i sluníčko a zpestřilo velmi pěkné sportovní odpoledne na Březové.
První víkend v září patří v Neubuzi vždy hasičům, konkrétně soutěži " O pohár starostky obce". Letos to byl výjimečně až druhý víkend, protože v sobotu 1. září se jela populární "barumka" a všichni fandili silným strojům. Silné stroje, tentokrát hasičské, se proto na neubuzském hřišti sjely až v sobotu 8. září, kdy se konal už 8. ročník soutěže. Počasí bylo jako na objednávku, slunečné, ale ne moc horké, prostě tak akorát. V pravé poledne zazněl povel "nástup" pro družstva mladších a starších žáků. Sjelo se jich celkem 16 (7 mladších a 9. Starších). Malí hasiči srdnatě bojovali a v pohodě zvládali zvláštní úkol. V letošním roce spočíval v proplížení se pod překážkou spolu s hadicí, která se před překážkou připojila na rozdělovač, za překážkou se na ni připojila proudnice, přeskočila se další překážka, za čáru položila hadice a až zvuk klaksonu odstartoval zbytek družstva, aby provedlo útok. Všechna družstva útok dokončila, i když někdy s problémy. Bouřlivé povzbuzování přihlížejících je vždy donutilo, aby udělali vše pro shození terčů. U mladších žáků se na prvních třech místech umístila družstva: Provodov, Hrobice A a Neubuz. U starších zvítězily Zádveřice, stříbro získalo Ublo a bronz Neubuz. Po celé odpoledne si děti mohly nechat u odbornic namalovat nějakou ozdobu na obličej. A tak se nám po hřišti proháněli tygři, Spidermanové, motýlci i různí zloduchové. Ještě větší boj, než při požárním útoku, nastal tradičně při sbírání sladkostí, které padaly z nebe. Naštěstí to všichni přežili ve zdraví a nikoho neušlapali. Povzbudit soutěžící družstva přišel i kolemjdoucí kandidát na hejtmana Zlínského kraje, senátor, pan Jiří Čunek. Po předání pohárů dětem začala soutěž pro dospělé. I těch se sjelo požehnaně - 8 družstev žen a 13 družstev mužů. Mimo delší trať byly podmínky pro závod stejné jako u dětí. Problémy dělalo jen plížení pod překážkou některým prostorově výraznějším závodníkům. Ale zvládli to všichni. U soutěže dospělých všechna družstva útoky dokončila. V silné konkurenci mužů získali zlato muži z Prštného, stříbro braly Zádveřice a brozn připadl Hrobicím B. Naši muži A, ti kteří vozí poháry z téměř každé soutěže, skončili na sedmém místě. Doma se vždycky tak moc snaží, že se jim nějaká maličkost nepovede. Muži B tzv. staří páni, měli útok super rozjetý, ale někde se ztratila voda. Výsledný čas tak stačil na 12. místo. Neubuzské ženy se snažily o stošest, i čas měly dobrý, ale bohužel některé byly lepší. Konečné pořadí - 6. místo . Velké poděkování patří všem hasičům i nehasičům, kteří se vzorně postarali o zdárný průběh soutěže, občerstvení pro soutěžící a návštěvníky, nachystání i úklid hřiště.