24. srpna 2012 v 14:19

Sbor dobrovolných hasičů Neubuz

Vás zve na 8. ročník soutěže o Pohár starostky obce

8. září 2012 v Neubuzi

Program soutěže: 11:30 příjezd a prezentace soutěžících jednotek, pořadí družstev dle
příjezdu.

12:00 Nástup soutěžících jednotek, porada velitelů a zahájení soutěže.

Začínají mladší a starší žáci

Muži ženy cca 15:00 hod.

Startovné : žáci : 70kč , dospělí : 100 kč

Pravidla soutěže:

Úkol ,který soutěžící čeká se dozví na místě,ale čekat můžete prakticky cokoli.

Po splnění úkolu jeden cvičící zapne sirénu, jejíž zvuk je povelem k

odstartování družstva a provedení požárního útoku, který proběhne podle

pravidel požárního sportu a dle místních podmínek. Při nesplnění úkolů na

dráze štafety bude družstvo penalizováno trestnými sekundami.

Výstroj: PS12, 2x hadice B ,4x hadice C, rozdělovač, proudnice, savice110x2500-2x,

(110x1600 - 2x žáci),koš s funkční klapkou, minimální délka hadic 19m (žáci

9,5m), sportovní hadice povoleny, jednotná ústroj, měření času elektronickou

časomírou.

Občerstvení zajištěno po celou dobu soutěže.

Na Vaši účast se těší Sbor dobrovolných hasičů v Neubuzi.

24. srpna 2012 v 14:17 Co se událo...
V rámci oslav dětského dne na letišti Bílá Hlína předvedla naše zásahová jednotka ukázku hašení požáru. Návštěvníci, kteří se přišli na letiště podívat na seskoky parašutistů, modely letadel atd. měli možnost se podívat na zásah dobrovolných hasičů. Jsme rádi, že jsme mohli zpestřit velmi zajímavý program na letišti.

Pohárové soutěže

V období prázdnin pořádají hasičské sbory pohárové soutěže. Na první jeli naši muži 23.6 na noční soutěž do Loučky. Velmi silná mužstva z ,,Kloboucka" běžně dosahují PÚ času 15s. Naše družstvo obsadilo s časem 20:22 17. místo z 51 družstev. Veselá měla pohárovou soutěž 30.6. Starší žáci zde získali 2. místo. Muži, kteří měli v dráže překážku obsadili 2. místo. Konečně na Veselé nepršelo a všichni si užili sluníčka. V pozdních odpoledních hodinách jsme jeli s mladšími žáky na pohárovou soutěž do Lipové. První ročník se pořadatelům vydařil a naše žáky přijela podpořit i naše paní starostka. Naši nejmenší se snažili a získali pohár za 2. místo. 19. ročník o pohár starosty obce Hrobice se konal 7.7. V požárním útoku měly oba proudy v dráže překážku, a tím se stala soutěž zajímavější. Našim mužům se při útoku stala chybička, která je v celkovém hodnocení posunula na 6. místo.

Plamen

24. srpna 2012 v 14:16 Co se událo...
Na jarním kole hry Plamen se sjeli mladí hasiči 19.-20. května do Otrokovic. V letošním roce se sportovní disciplíny - štafeta 4x60 m, štafeta CTIF, štafeta dvojic i požární útok stihly v sobotu. Přestože bylo velmi horko, na tartanovém povrchu otrokovického stadionu se dobře běhalo. Naše devíti členné družstvo ve složení: Míša, Dominika, Kuba B., Kuba H., Lucka, Matěj Z., Míša Z., Filip Z. a Matěj V., vše dělali pro to, aby získali co nejlepší umístění. Gratulujeme k pěknému 10. místu!
V neděli pokračoval Plamen soutěžemi dorostenců a jednotlivců (do 18 let). Náš sbor reprezentovali Michael Kopečný a Miroslav Minařík. Hoši chodili trénovat na letiště, kde nám bylo umožněno mít překážky. Jednotlivci píší testy ohledně hasičských znalostí a soutěží v disciplíně běhu na 100 m s překážkami (tzv. překonat bariéru, následně kladinu, hadice zapojit na rozdělovač a zapojit proudnici). Druhou disciplínou je tzv. dvojboj (závodník překoná překážku okno a následně přemisťuje minimax). Při obou disciplínách se snaží dosáhnout co nejlepšího času. Oběma našim závodníkům se velmi dařilo, zvláště Mirkovi, který začal trénovat měsíc před soutěží. Michael se stal se svou perfektní ,,kondičkou" vítězem okresního kola dorostu a převzal z rukou zástupkyně města Otrokovic pohár. Dále postoupil do krajského kola, které se konalo 16.6 v Horní Lidči. Ve velmi silné konkurenci obsadil 5 místo.

Soutěž 11. okrsku Všemina

24. srpna 2012 v 14:15 Co se událo...
2. června pořádal hasičský sbor ve Všemině okrskovou soutěž. V letošním roce náš sbor zastupovali ženy a muži. Na soutěži byla vidět neustále se zvyšující úroveň družstev, ale i tady je zapotřebí mít štěstí, aby celé družstvo 7 závodníků neudělalo žádnou chybičku. Ženy získaly pohár za 2 místo. Mužům se dařilo jak na štafetách, tak i v požárním útoku a získali pohár za 1. místo. Muži zastupovali 11. okrsek na okresní soutěži 23.6., jejíž pořadatelé byli hasiči z Březové. Zde se sjela družstva, která předvedla velmi kvalitní sportovní výkony. Současně probíhala soutěž jednotlivců a třem se započítaly nejlepší časy. Našim závodníkům se vyplatily pravidelné tréninky na letišti a obsadili v disciplínách 4x100 m a požárním útoku 3. místo. Za jednotlivce se velmi dařilo Michaelovi Kopečnému. Dosaženým časem obsadil 3. místo a Roman Václavík 7. místo. Gratulujeme celému družstvu za velmi dobrou reprezentaci sboru i 11. okrsku. Kdo se byl na Březové podívat, musí uznat, že místní hasiči měli vše perfektně zorganizované a připravené ke spokojenosti soutěžících i návštěvníků.

Exkurze

24. srpna 2012 v 14:14 Co se událo...
V pátek 27. dubna jsme navštívili dílnu automobilového závodníka Luboše Minaříka ve Slušovicích. Prohlédli jsme si dvě závodnické auta, z nichž jedno mělo jen kostru automobilu. Druhé auto bylo připraveno na závody. Ptali jsme se na vše, co nás zajímalo a taky jsme se mohli posadit do závodničky. Poté jsme si prohlédli vybavení se kterým se jezdí na závody. Moc se nám to líbil

Hasičská pouť

24. srpna 2012 v 14:11 Co se událo...
V sobotu 28. dubna 2012 se uskutečnil zájezd na 19. Hasičskou pouť na sv. Hostýně. Opět se zde setkali hasiči z ČR se svými zahraničními kolegy z Chorvatska, Polska a Slovenska. Nechyběl slavnostní průvod, který byl doprovázen dechovou hudbou ,,Lidečanka". V průběhu mše svaté byly požehnány nové hasičské prapory, vzpomenulo se na zesnulé členy dobrovolných hasičů a arcibiskup Jan Graubner poděkoval hasičům za náročnou práci pro spoluobčany a celou společnost. Počasí nám opět vyšlo a těšíme se na příští rok.

Floriánská pouť

24. srpna 2012 v 14:10 Co se událo...
6. května byla v naší obci pouť. Místní i hosté se sešli u kapličky zasvěcené sv. Floriánovi, na mši svaté. Letos přijali pozvání na naši pouť hasiči z Lipové u Slavičína. Na hasičské zbrojnici starostové obou sborů svými podpisy zpečetili přátelství mezi SDH Lipová a SDH Neubuz. Při této slavnostní příležitosti předala starostka obce se starostou hasičů Řád sv. Floriána našemu čestnému starostovi Josefu Chovancovi, za dlouholetou práci pro sbor, s přáním pevného zdraví k významnému životnímu jubileu.